Aşamalar


Sınıflandırma
Fabrikamıza gelen halı öncelikle el dokuma,makine halısı,kilim,yün,akrilik,polip ve hav yüksekliğine göre 7 sınıfa ayrılır.sınıflandırma halı yıkama işleminin en önemli oktasıdır. sınıflandırılması doğru yapılmayan veya hiç yapılmayarak topluca havuzlarda yıkanan halılar hem ciddi manadabozulma riski taşır ayrıcada diğer bi halının kirinin ve akan boyasının sizin halınıza nüfüz etmesine sebeb olur. Yenice halı yıkama personelleri kesinlikle bu hataya meyil vermeden halınızın doğru sınıfta ve doğru deterjanlarla yıkar

Toz Alma
Otomatik konveyörlü makinalarda dakikada 160.000 titreşim ile halı havındaki ve gözeneklerindeki tüm toz zerreleri ve çıkan tozlar 500m/saat basınçlıair filter ile vakumlanır.

Öz Yüz Yıkama
En uygun şampuan ve bitkisel ilaçlar kullanılarak otomatik makinalarda hijenik bir şekilde yıkanır. ön yüz yıkama yapılırken otomatik makinanın başındaki personelimiz her m2 sini gözetliyerek yoğun kirlenmemin ve lekelerinin olduğu bölümlerde otomatik makinanın hızını yavaşlatır gerektiğinde fırcaları sabitleyerek orada kir ve leke çıkana kadar aynı noktadaki temizliğin devam etmesini sağlar.

Arka Yüz
Yıkama
Halıların önyüzünün yıkanması halıyı temiz göstermek için yeterli olabilir belki ama halıların arka kısımları hiç basite alınamayacak oranda kirlenir. Yenice halı yıkama fabrikasında
arka yüzlerde ön yüz yıkıma yapılır gibi yıkanmaktadır.

Ara Kontrol
Ön ve arka yüzü yıkanan halılara tekrardan göz kontrolü yapılır. yıkama neticesinde halının tamamında aynı derecede istenilen temizlik sağlanamamış ise halı ikinci kez yıkama bantına alınır.

Durulama
Halı yıkama işleminin en önemli aşamalarındandır.temizleme sonunda halı liflerinde deterjan kalması halının kısa sürede kirlenmesine ve deforme olmasına sebeb olur.çünkü halıda kalan deterjan kir toplayıcı görevi yapar,aynı zamanda hav ipliklerini birbirine yapıştırarak halınızın deforme olmasına sebeb olur.

Yumuşatıcı
Şampuan köpüğünden durulanan halılar hav yumuşaklığı sağlamak için halıya yumuşatıcı uygulanır.not:yumuşatıcı her halı için uygulanabilen bir uygulama değildir.

Saçak Hypo
Saçaklı halılara yapılabilinen bir uygulamadır.saçaklı halıların saçak beyazlığını sağlamak amacıyla saçaklara hypo isminde kimyasal uygulanarak saçaklarda beyaz ve parlak bir görünüm kazandırılır.

Alm-Otomatik Uzunluk Ölçme
Yıkama işlemi tamamlanmış halıya ıslak iken tarama işlemi yapılır. fırça sistemlerinin halı yüzeyine en uygun mesafede temas edip,halınızı bozmadan tarayarak temizlenmesini sağlayan sistemdir.bu sistem halınızın kalınlığını otomatik olarak ölçer fırça mesafesini ayarlar halınızın deforme olmaması için birbirine zıt yönde işleyen fırça sistemleri halı hav ipliklerini ilk günkü diriliğinde tutar.

Santrafüje
Halı yıkama işleminin ardından kurutma işlemine geçilir rulo halinde sarılmış halı boru santrfüje alınır. Yaklaşık üç dakika santrfüjde dakikada 1600 devirle dönen halı çok az nemli olarak çıkarılır.santrafüje işlemi kurutma işleminden ziyade halıdaki kirli suyun ve deterjan artıklarının arıtılması içinde önemli bir aşamadır.

Havalandırma
Santrafüjden çıkan nemli halılar halının cinsine göre açık ve kapalı askılıklarda havalandırılmaktadır. fabrikamızda kullanılan askı sistemi açılıp kapanabilen sera sistemi şeklinde olup ankarada bu sisteme sahip başka fabrika bulunmamaktadır.

Nem Kontrol
Askıya alınmış halılar enaz 24 saat havalandırıldıktan sonra nem kontrolleri yapılır. tam kuruluğa ulaşmış halılar askıdan alınarak hazırlama ve paketlemem bölümüne alınır.

Fırçalama
Fırçalama işlemi kuru halıda yapılır. Halılarda bulunan saç,kıl gibi maddeler yıkama işlemi sırasında halıdan ayrılmamaktadır.fırçalama işlemi ile halı yüzeyinde bulunanbu maddeler temizlenmektedir.

Overlok
İsteğe bağlı olarak halılara orijinal renginde çift mekik fitilli overlok yapılmaktadır. halıların eskimiş yan kenarları ve saçak kısımları yapılan overlok ile halıya yeniymiş gibi görünüm kazandırmaktadır.

Kontrol & Paketleme
Teslimat öncesi son kontrol yapılmaktadır. halı ıslak iken görünmeyen lekeler halı kuruduktan sonra görülebilir. leke görülen halılar tekrar yıkama bantına alınarak yeniden yıkanması sağlanır. temiz ve kuru halı ankarada sadece Yenice halı yıkama tarafından kullanılan kumaş halı hurcuna konularak teslimata hazır hale getirilir.

Teslimat
Teslimat için öncelikle müşteri ile irtibat kurularak teslimat günü saati için randevu alınır. randevu saatinde teslimat işlemi gerçekleştirilir.

Fabrikamızda Halı , Kilim ve Perdeleriniz
%100 Garantili Yıkanır.
______________________________
ÜCRETSİZ SERVİS

0312 357 08 00
0546 794 06 43

Fiyat Listesi İçin Tıklayınız.

Showroom: Seyran Bağları Mh. Maçka Sk. No:44/A Çankaya
Fabrika: Kızılca Köy Mh. Şehit Yüksel Arslan Cad. No:8 Mamak / ANKARA